Hakkımızda

Anasayfa / Hakkımızda

En Güvenilir Yere

HOŞGELDİNİZ !

          MELEKLER KREŞİ 2013 yılında hizmete girmiştir.İlk ismi Melekler Koleji olarak duyurulmuştur ancak kanun değişikliği nedeniyle Melekler Kreşi olarak marka patenti alınmıştır.Buhara Mahallesi Edipoğlu Caddesi No:82/A Selçuklu adresinde 7 yıldır hizmet vermektedir.Tam gün eğitim ve yarım gün eğitim vermekte olan kurumumuz sabah 7:30 dan akşam 18:30 ‘ a kadar açıktır. Cumartesi günleri hizmet vermemekteyiz. Melekler kreşi 10 ay kış okulu , 2 ay yaz okulu şeklinde eğitim süreci takip eder . Toplamda 12 ay boyunca açıktır.Toplamda 7 sınıf ve 3 uyku odası bulunmaktadır . Drama salonu ve sinema mevcuttur . 650 m2 bahçe alanımızda , ekoloji bahçemiz , bahçe sınıflarımız , oyun alanlarımız ve evcil havyan bahçemiz vardır.

            Organik beslenme okulumuz önceliklerinden ilktir . Evlerimize yapılan kış hazırlıklarımızın tamamı kreşmizde yapılır paketli ürünler ve sera sebzelerinden korumak için:
* Reçellerimizin ev yapımıdır
* Salça yerine domates sosları kullanılır
* Mısır , bezelye , biber , fasulye , barbunya vb yiyecekler dondurucuda muhafaza edilir .
* Un , mercimek , nohut gibi bakliyatlar köyümüzden satın alınır .
* Pekmez ve tahin el yapımı koruyucu içermeyen ürünlerden satın alınır .
* Et tüketimi kesinlikle faturalı ve belli başlı yerlerden temin edilir.
* Salam , sosis, çikolata , ketçap , mayonez vb zararlı gıdalar asla kullanılmaz.
             Temizlik ve hijyen konusunda kreşimize her daim güvenebilirsiniz. Yüzeysel bir temizlik tercih etmeyiz. Görünmeyen bölümlerin temizliği bizim için çok daha önemlidir.Tuvalet, kapı kolları, masalar ve oyuncaklarımız kaliteli dezenfektan ürünleri ile sıklıkla elden geçirilir . Mutfak ürünleri ve kullanılan suluklar dezenfekte makinamızda sıklıkla temizlenir. Uyku odalarımızdaki çarşaf yorgan ve yastıklar çocukların kullandığı mendiller ve peluş oyuncaklar her hafta çamaşır makinesinde yıkanır. Düzenli olarak ilaçlama ve dezenfekte yapılır ve belgeleri dosyalanır.
              Servislerimiz C palakadır. Belirli güzergahlardan öğrenci alırız. En uzun serviste kalma süresi 30 dakikadır . Yaş grubumuz küçük olduğu için servislerimiz uzak bölgelerde öğrenci kabul etmez.

Misyonumuz

MELEKLER KREŞİ öğrencileri , Atatürk ilke ve İnkilaplarını benimsemiş , vatan , millet , devlet ve bayrağını koruyan milli ve manevi değerlerine sahip çıkan , tarihine , çoğrafyasına ve kültürel değerlerine sahip çıkan , değişen dünayaya ekolojik ve teknolojik olarak uyum sağlayan, deneyimleyerek kalıcı öğrenmeyi gerçekleştiren kendi haklarını savunabilen , başkalarının haklarını gözeten , tüketmekten ziyade üretmeyi hedefleyen minimalist yaşamı benimseyen , küçüklerini seven , büyüklerini sayan bireyler olarak yetiştirirler.

Vizyonumuz

MELEKLER KREŞİ değişen dünyada doğal yaşama yönelik farkındalık kazanmamıza destek sağlamak amacıyla yapılandırılmıştır.Eğitim programlarımızda ekolojik yaşam ve teknolojiyi doğru kullanma üzerine eğitimler temel alınmıştır . Eğitimlerimiz proje tabanlı olup , projeler atölye ve uygulama alanlarında takip edilmektedir . İleri geri dönüşüm hareketi ile sıfır atık zihniyeti , minimalist yaşamı destekleyici bir şekilde temellendirilmiştir.
Amacımız ; geleceklerimizi geleceğe ve yeni dünyaya uyum sürecinde desteklemektir.

0 Children a year
0 Qualified teachers
0 Activities a year
0 From twelve months